Sprzęt poleasingowy – co to?

Komputery, laptopy, karty graficzne i inne rzeczy wchodzące w skład tzw. elektroniki użytkowej drożeją w zatrważającym tempie. Nie każdą osobę stać na zakup nowego sprzętu stąd też rosnąca popularność tzw. sprzętu poleasingowego. O co tutaj chodzi i dlaczego warto się takim rozwiązaniem rzeczywiście zainteresować?

Sprzęt poleasingowy — wyjaśnienie

Sprzęt poleasingowy to nic innego jak laptopy, komputery, myszki, klawiatury, karty graficzne i inne rzeczy związane z elektroniką użytkową, które trafiają do sprzedaży po zakończeniu umowy leasingowej między daną firmą a sklepem. Wygląda to w ten sposób, że firma (najczęściej informatyczna, choć nie tylko) niejako wypożycza komputery czy laptopy za wyznaczoną opłatę np. w ratach miesięcznych. Sprzęt jest użytkowany aż do wygaśnięcia umowy, a wówczas firma może urządzenia oddać i wybrać kolejny leasing.

To prawdziwa okazja dla klientów, którzy poszukują sprzętu bardzo wysokiej klasy w znacznie niższej cenie. Tym bardziej że sprzęt poleasingowy oferuje zbliżoną jakość do nowych produktów. Przyjmuje się, że przeciętna eksploatacja laptopa przez okres dwóch lat może go zużyć w zaledwie 5 procentach. Na takim sprzęcie znajdziemy ślady codziennego użytkowania — drobne rysy, otarcia itd. Oprócz tego wszystko będzie działać szybko i sprawnie.

Różnica w cenie a bezpieczeństwo

Nie jest tajemnicą, że sprzęt poleasingowy jest znacznie tańszy od zupełnie nowych produktów. Różnice w cenie mogą wynosić nawet do kilkudziesięciu procent, co w przypadku wysokobudżetowych laptopów oraz komputerów sprawia, że można zaoszczędzić naprawdę duże pieniądze. W sklepach komputerowych oferujących komponenty poleasingowe jesteśmy w stanie złożyć wydajny komputer w cenie nawet o połowę mniejszej niż w przypadku zakupu tego samego modelu w nowej wersji.

Co więcej, sprzęt poleasingowy może kupić każdy — zarówno firma, jak i osoba prywatna. Cały proces zakupu jest całkowicie bezpieczny i zgodny z literą prawa. Poza tym sklepy komputerowe udzielają gwarancji na zakupione produkty poleasingowe, dzięki czemu w razie jakichkolwiek większych usterek można złożyć reklamację. Przed oddaniem sprzętu do użytku nowemu klientowi, pamięć systemowa laptopów, komputerów, tabletów itd. jest oczyszczona z wszelkich danych poprzedniego właściciela. Sprzedawca dba również o to, aby na urządzeniu nie było żadnego złośliwego oprogramowania czy wirusów.

Sprzęt poleasingowy znajdziesz na: https://www.otokomputery.pl/pl/c/Sprzet-poleasingowy/179

Podsumowanie

Sprzęt poleasingowy praktycznie nie różni się od nowego produktu prosto od producenta. Niewielkie ślady użytkowania nie przeszkadzają w komfortowym korzystaniu z laptopa czy komputera. W ten sposób można nabyć najwyższej jakości urządzenia elektroniczne w bardzo przystępnej cenie, jednocześnie mając świadomość, że w razie usterki przysługuje nam gwarancja.

Poza tym sprzęt poleasingowy długo zachowuje jakość ze względu na to, że najczęściej zbudowany on jest z wysokiej klasy podzespołów. Gwarantuje to nie tylko wydajność, ale również ładny wygląd.