Abonament bez limitu – na czym polega ta usługa?

Abonament to najwygodniejsza opcja dla osób, które potrzebują ciągłego dostępu do rozmów przez telefon, SMS-ów i internetu. Mnogość dostępnych u operatorów pakietów pozwala na bezproblemowe dopasowanie umowy do własnych potrzeb. Na czym polega usługa abonamentu bez limitu i gdzie taką znaleźć?

Na czym polega abonament?

Abonament to oferowana przez dane przedsiębiorstwo usługa, którą da się zwykle wykupić na określony czas. W przypadku telefonii komórkowej pod pojęciem tym rozumie się m.in. możliwość wykonywania rozmów, wysyłania SMS-ów i korzystania z internetu mobilnego w ramach umowy. Dokument podpisuje się najczęściej na dwa lub trzy lata.

Po podpisaniu umowy abonamentu klient jest zobowiązany płacić usługodawcy co miesiąc ustaloną kwotę. Usługodawca natomiast dostarcza mu określone usługi w takim zakresie, w jakim zostało to spisane w umowie. Każda firma może oferować różne warianty abonamentów, a od klienta zależy, na który z nich się zdecyduje.

W niektórych przypadkach, szczególnie w ofertach promocyjnych, konsumenci opłacają abonament z góry na dłuższy okres. Ma to miejsce np. przy wykupowaniu dostępu do platform streamingowych, kiedy opłata roczna jest korzystniejsza od tych uiszczanych co miesiąc.

abonament bez limitu

Czym jest abonament bez limitu?

W reklamach telewizyjnych czy radiowych wielu firm słyszy się często hasło „abonament bez limitu”. Co to tak naprawdę oznacza? Sytuację, w której klient podpisuje umowę z usługodawcą i opłaca co miesiąc swój pakiet, a w zamian dostaje możliwość nieograniczonego korzystania z minut na rozmowy, SMS-ów czy internetu.

W większości ofert abonamentowych każdy ma do wykorzystania określoną ilość transmisji danych czy darmowych rozmów. W tym przypadku z wszystkiego da się korzystać, ile tylko się chce. Przez cały okres użytkowania połączenie sieciowe musi utrzymywać się na takim samym poziomie. Nie może być tak, że po przekroczeniu pewnego progu GB internet znacznie zwalnia.

Niektóre sieci ustawiają limit danych, ale na tak wysokim poziomie, że użytkownik nie jest właściwie w stanie go przekroczyć. Jest to np. kilkaset GB na miesiąc. Takie pakiety są dobrym wyborem dla osób, które bardzo dużo korzystają z internetu mobilnego. Nadają się szczególnie dla tych, którzy pracują zdalnie i cały czas muszą być w kontakcie przez smartfona.

Istnieją również oferty, które mają nielimitowane poszczególne opcje. Dzięki temu klient może wybrać to, co najbardziej mu odpowiada. Nie każdy potrzebuje ogromnych ilości internetu, ale np. komuś zależy na wielogodzinnych rozmowach bez dodatkowych kosztów. Powinien sięgnąć zatem po abonament, który pozwala na dzwonienie no limit do wszystkich osób, nawet z innych sieci.

Gdzie można wykupić abonament?

Abonament w Polsce oferuje sporo znanych firm, w tym m.in. Play. Umowę z siecią mogą podpisać zarówno nowi użytkownicy, jak i ci, którzy chcą przenieść swój numer od innego dostawcy. Ceny takich pakietów zaczynają się już od nieco ponad 30 złotych, a kończą na około 100. Każdy z nich ma odmienne warunki, przez co łatwo znaleźć opcję pasującą do swoich potrzeb.

Propozycje w Play różnią się między sobą liczbą GB internetu do wykorzystania w Polsce i w roamingu czy dodatkowymi opcjami takimi jak telewizja PLAY NOW. Rozmowy, SMS-y i MMS-y są nielimitowane niezależnie od wybranego abonamentu, co jest bardzo dużą zaletą. Większość ofert pozwala korzystać z sieci 5G.

Wraz z podpisaniem umowy abonamentowej można również wybrać sobie nowe urządzenie mobilne. Sieci komórkowe często oferują smartfony w atrakcyjnych cenach i pozwalają wziąć je na raty. W ten sposób klient każdego miesiąca w ramach rachunku dopłaca jeszcze za nowy sprzęt, którym cieszy się od początku korzystania z nielimitowanych rozmów czy internetu.

Jakie korzyści niesie abonament?

Osoby szukające oferty na telefon zwykle rozważają dwie alternatywy – abonament i kartę. Wybór znacznie częściej pada na tę pierwszą opcję, która zobowiązuje do korzystania przez dwa lub trzy lata. Okazuje się, że takie rozwiązanie ma szereg korzyści.

  • Abonament daje stały dostęp do usług i nie kończy się wraz z upływem konkretnej daty.
  • Da się ustawić zlecenie stałe na koncie, dzięki czemu nie trzeba pamiętać nawet o płaceniu rachunków.
  • Oferty są bardzo atrakcyjne i pozwalają korzystać z nielimitowanych usług.
  • Abonament często bardziej się opłaca pod kątem finansowym.
  • Pakiet można połączyć z zakupem nowego telefonu u operatora.
  • Abonenci mogą liczyć na częstsze promocje i atrakcyjne oferty w momencie przedłużania umowy na dłuższy okres.

Po podpisaniu umowy na niektóre pakiety z Play klienci otrzymują darmowy dostęp na miesiąc do serwisu streamingowego Netflix. Warto zapoznać się z tego typu promocjami, ponieważ pozwalają na skorzystanie z dodatkowych usług w prezencie. Ponadto firmy chętnie oferują zawieranie abonamentów przez internet. W zaledwie kilka chwil można załatwić wszystkie formalności i cieszyć się dostępem do wybranych usług.