Hosting a poczta firmowa – to musisz wiedzieć!

Zwykła darmowa poczta dla firm może być dobrym rozwiązaniem na samym początku, ale stawiając pierwsze poważne kroki naprzód, warto pomyśleć, o prywatnym hostingu dla swojej poczty firmowej. Jest to bowiem rozwiązanie, które może ułatwić pracę, zwiększyć poziom bezpieczeństwa, a przy tym poprawić wizerunek firmy. O tym i reszcie rzeczy, które musisz wiedzieć o hostingu poczty firmowej, przeczytasz poniżej.

Hosting poczty dla firm jest wygodny w użyciu

Jedną z największych zalet hostingu dla poczty firmowej jest prostota jego użycia, a przede wszystkim łatwość zakładania i modyfikowania skrzynek pocztowych. Dzięki dostępowi do panelu administracyjnego, założenie nowej skrzynki często sprowadza się do wyboru pełnej nazwy oraz określenia wielkości. Korzystając z zasobów serwera przypisanego do wybranego hostingu, poczta firmowa może być również zauważalnie szybsza, niż przy innych alternatywnych metodach. Praktyczny i szybki hosting dla firmowej poczty e-mail oferuje seohost.pl, który wykorzystując szybkie dyski SSD NVMe dba o płynność wymiany korespondencji elektronicznej.

Obsługując pocztę firmową z poziomu własnego hostingu, możliwa jest również lepsza administracja wszystkimi skrzynkami jednocześnie. Administrator z poziomu panela kontrolnego może bowiem dowolnie zmieniać hasła dostępu, a także rozmiar dowolnie wybranej skrzynki w czasie rzeczywistym.

Własna domena przy hostingu z pocztą firmową

Jednym z benefitów korzystania z hostingu poczty dla firm, jest również wykorzystanie własnej i unikalnej domeny. To właśnie ten detal najbardziej wyróżnia osobiste adresy mailowe od tych, zakładanych, korzystając z popularnych darmowych usług. Jest to również rozwiązanie, które silnie działa na odbiorcę, ponieważ w pełni spersonalizowany adres mailowy może prezentować się bardziej profesjonalnie.

Najlepszym przykładem dobrego wykorzystania unikalnego adresu mailowego może być potrzebna w prawie każdym sklepie internetowym skrzynka kontaktowa. Korzystając z własnej domeny pocztowej, automatycznie informujemy potencjalnego klienta, do kogo będzie pisał wiadomość, a tym samym łatwo unikamy pomyłki przy adresowaniu wiadomości. Dzięki temu tak ważna wiadomość od klienta może łatwiej trafić w odpowiednie miejsce.

Bezpieczny hosting poczty firmowej

Nie można również zapominać o tym, że hosting serwera pocztowego daje wyższy poziom bezpieczeństwa naszych skrzynek firmowych. Poza wspomnianym dowolnym ustawianiem haseł hosting dla firmowej poczty e-mail wykorzystuje te same zabezpieczenia, co przy innych zastosowaniach wybranej usługi. Nasze skrzynki mogą być więc chronione przez zaawansowany Firewall oraz systemy Anty DDoS. Warto również pamiętać, że w razie jakichkolwiek problemów z bezpieczeństwem, kontakt z dostawcą hostingu przeważnie nie powinien nastręczać zbyt wielu problemów.

Rozważając więc hosting pocztowy dla firmy, warto pamiętać o jego najważniejszych zaletach. Rozwiązanie to jest przede wszystkim wygodne w użyciu i administracji. Adresy mailowe prezentują się również całkiem korzystnie, dzięki wykorzystaniu własnej domeny. Rozwiązanie to często korzysta również z zaawansowanych zabezpieczeń przeciw atakom hakerskim, a w razie problemów kontakt z dostawcą usługi nie powinien być aż tak skomplikowany.