Profesjonalne szafy RACK Pulsar – przegląd rozwiązań

Budowa nowoczesnej infrastruktury teleinformatycznej wymaga przemyślanego uporządkowania okablowania oraz urządzeń technicznych. Profesjonalne szafy RACK Pulsar to produkty, które pomogą w realizacji tego zadania. W artykule przedstawiamy przegląd rozwiązań tej marki.

Do czego służy szafa RACK marki Pulsar?

Na wstępie odpowiemy na pytanie, do czego służy szafa RACK marki Pulsar. Produkty należące do tej kategorii doskonale sprawdzają się w zadaniach związanych z organizacją oraz ochroną elementów infrastruktury informatycznej, elektrycznej i technicznej. Umożliwiają łatwe porządkowanie okablowania, a w efekcie jego szybkie serwisowanie w przyszłości. Jednocześnie zapewniają bardzo dobrą ochronę urządzeń przed uszkodzeniami mechanicznymi, a także działaniem wilgoci i pyłem oraz ekspozycją na promieniowanie słoneczne.

Wysokiej klasy szafy RACK Pulsar to konstrukcje dedykowane zarówno do zastosowań domowych, jak i komercyjnych. Szafka serwerowa tej marki może być wykorzystana do przechowywania serwerów, switchy, routerów, central telefonicznych i alarmowych, centralek ppoż czy urządzeń stanowiących serce systemu automatyki budynkowej. Produkty umożliwiają integrację i tworzenie centralnych punktów skupiających infrastrukturę KD, SSWiN czy LAN. Szafki elektryczne umożliwiają ponadto przechowywanie elementów instalacji zasilania 230 V.

Szafy montażowe RACK Pulsar – rodzaje

Profesjonalne szafy montażowe RACK Pulsar posiada w swojej ofercie m.in. sklep EC System. W ich witrynie internetowej można znaleźć rozmaite rodzaje produktów tej kategorii. Jakie rozwiązania możemy znaleźć, wybierając szafy sterownicze lub montażowe Pulsar?

  • Wiszące – dedykowane do montażu na ścianie lub na suficie, szczególnie w małych pomieszczeniach, nieprzeznaczonych stricte do zastosowań serwerowych. Umożliwiają skupienie niezbędnej infrastruktury w jednym miejscu.
  • Stojące – doskonale odnajdują się w serwerowniach oraz w zastosowaniach zewnętrznych. Świetnie chronią urządzenia teleinformatyczne przed uszkodzeniami i działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych.
  • Do złożenia – są łatwe w transporcie, a dzięki możliwości samodzielnego złożenia, pozwalają na szybkie wdrożenie modyfikacji w trakcie montażu. Mogą być wyposażone w patch panele oraz dodatkowe listwy zasilające.

Każda szafa rackowa Pulsar jest zaprojektowana w standardzie 19”, dzięki czemu nie ma problemu z instalacją w niej sprzętu dopasowanego do standardu RACK. Pulsar szafy to produkty, które są również wyposażone w solidne drzwiczki zamykane na kluczyk.

Szafy komputerowe RACK – zalety i zastosowania

Nowoczesne szafy komputerowe RACK stanowią niezbędny element każdej instalacji LAN czy WLAN. Dzięki nim przechowywanie sprzętu IT jest bezpieczne, a późniejsze jego serwisowanie – niezwykle szybkie i łatwe. Jakie są zalety szafek serwerowych Pulsar?

  • Produkty są dostępne w klasach szczelności IP, które umożliwiają wybór rozwiązań przeznaczonych zarówno do użytku wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.
  • Szafy montażowe RACK Pulsar doskonale zabezpieczają urządzenia i okablowanie przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz aktami wandalizmu.
  • Szafki rackowe stanowią idealny wybór, gdy zachodzi konieczności zamontowania sprzętu na zewnątrz budynku. Chronią go przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.
  • Materiały zastosowane do budowy szaf elektrycznych to m.in. wysokie jakości stal walcowana o  dużej grubości oraz wytrzymałe szkło hartowane.
  • Rozwiązania dostępne w ofercie producenta mogą być rozbudowane o niezbędne komponenty takie jak listwy zasilające, półki, wentylatory czy patch panele.

Szereg wymiernych zalet sprawia, że szafki komputerowe RACK Pulsar znajdują zastosowanie w budowie domowych sieci komputerowych LAN i WLAN, infrastruktury teletechnicznej obiektów użytkowych oraz okablowania infrastrukturalnego zakładów przemysłowych.

Skuteczna ochrona sprzętu z szafami RACK Pulsar!

Wiesz już, jakie rozwiązania oferuje marka Pulsar. Jeżeli szukasz niezawodnych rozwiązań w zakresie zabezpieczenia urządzeń IT i sprzętu technicznego oraz okablowania, to pamiętaj, że szafy RACK Pulsar zapewnią Ci skuteczną ochronę w dobrej cenie!