Body leasing – jak to działa?

Czym jest body leasing i kto powinien zainteresować się tą formą współpracy ze specjalistami z branży IT? Jakie korzyści wynikają z body leasingu i co sprawiło, że taka forma pracy staje się dziś coraz bardziej popularna? Przeczytaj poniższy artykuł i poznaj możliwości, jakie daje body leasing.

Co to jest body leasing?

Tak, jak leasing samochodu oznacza możliwość wynajęcia go na pewien okres, body leasing pozwala na wynajęcie pracownika. Taka forma współpracy najczęściej jest spotykana w przypadku programistów, webmasterów i innych specjalistów z branży IT. Jeżeli przedsiębiorstwo potrzebuje pewnego wsparcia w dziedzinie IT, jednocześnie nie chce zatrudniać na cały etat swojego pracownika, może skorzystać właśnie z takiej opcji “wynajęcia” programisty lub webmastera od innej firmy.

Podmioty oferujące usługę body leasingu zrzeszającą specjalistów z różnych dziedzin, którzy posiadają odpowiednie umiejętności, certyfikaty i mają ukończone specjalistyczne szkolenia. Dzięki temu decydując się na body leasing mamy pewność, że przydzielony specjalista jest kompetentną osobą. W razie potrzeby może także uzyskać wsparcie od innych członków swojego zespołu, co nie byłoby możliwe w przypadku samodzielnie pracującego w danej firmie programisty.

Jakie korzyści płyną z outsourcingu pracowników?

Wypożyczenie na pewien okres pracownika, który zapewni wsparcie techniczne lub rozwiąże jakiś problem z zakresu IT jest korzystne z wielu względów. Nie ma potrzeby długotrwałej rekrutacji. W firmach zajmujących się body leasingiem specjaliści są dostępni niemal od ręki. Brak potrzeby zatrudniania swojego pracownika pozwala uniknąć wielu kosztów związanych z księgowością, nie trzeba także posiadać dodatkowego stanowiska pracy w swojej firmie. Wystarczy jedynie przedstawić listę zadań i opłacić wystawioną na koniec miesiąca fakturę – to proste i bezproblemowe rozwiązanie.

Przewaga body leasingu nad korzystaniem z usług freelancerów polega natomiast na tym, że można mieć pewność jakości zamówionych usług. Zatrudnieni w software house’ lub innej firmie zrzeszającej specjalistów programiści i webmasterzy posiadają odpowiednie umiejętności. Firma ręczy za nich, dlatego zatrudnia jedynie rzetelnych specjalistów. Dzięki temu, że w firmie body leasingowej pracują specjaliści z różnych dziedzin, przepływ informacji jest szybki, a wynajęty przez nas specjalista może łatwo skonsultować pewne sprawy z odpowiednimi osobami.

Kto powinien zainteresować się takim modelem współpracy?

Body leasing jest świetnym sposobem współpracy  ze specjalistami IT, gdy nie potrzebujemy pracownika tego typu na stałe. Wynajęcie programisty lub webmastera z zewnętrznej firmy jest korzystne także wtedy, gdy mamy konkretne zadanie do rozwiązania – budowę strony, wdrożenie nowego systemu, zaprojektowanie aplikacji, itp.

Usługa body leasingu jest bardzo prosta do rozliczenia – jest po prostu comiesięcznym kosztem dla naszej firmy. Pozwala na outsourcing specjalisty na dowolny okres – możliwa jest stała, długoterminowa współpraca lub kilkugodzinne wsparcie w ramach jednego, niewielkiego zadania.