Streaming na telefonie: Jak optymalnie wykorzystać internet mobilny do oglądania filmów i seriali

Chcesz oglądać seriale oraz filmy bezpośrednio na telefonie, ale obawiasz się czy połączenie dostarczane przez Twojego operatora będzie wystarczające? Przygotowaliśmy zestaw rad i podpowiedzi na temat tego, w jaki sposób podejść do tematu.

Zadbaj o dobrą łączność – 5G to must have

Wiele osób twierdzi, że w pełni wystarczy im łączność LTE. Jednak każdy, kto miał okazję przetestować połączenia 5G, potwierdzi że doświadczenia są nieporównywalne, gdy mowa o oglądaniu filmów (zresztą nie tylko ich – ma to odbicie również w przypadku gier online).

otvarta

Szybkość 5G sprawia, że nie masz problemów z oglądaniem streamowanych filmów nawet przy wyborze bardzo dużej rozdzielczości i w godzinie szczytu. Po prostu są one ładowane błyskawicznie i nie dochodzi do opóźnień czy chwilowych przerw wywołanych potrzebą zbuforowania pliku.

Warto przy tym zauważyć, że nadal nie wszyscy operatorzy zapewniają pełen dostęp do sieci 5G, dlatego warto wybierać takiego, który daje tę możliwość (dobrym przykładem jest sieć Otvarta: https://otvarta.pl/).

Pamiętaj o pakiecie danych

Oczywiście w przypadku oglądania filmów na telefonie, trzeba pomyśleć również o odpowiednim pakiecie danych. Tym większym, im więcej filmów zamierzamy oglądać i na im większej rozdzielczości nam zależy. Na szczęście na rynku dostępne są oferty nawet dla osób, które mają całkiem spore zapotrzebowanie w tym zakresie. Przykładowo wspomniana już sieć Otvarta za kwotę 39,99 złotych miesięcznie proponuje abonament z dostępem do 100 GB transferu – co z pewnością zadowoli osoby, które uwielbiają oglądać seriale w trakcie podróży autobusem lub pociągiem.

Optymalizuj transfer

Rzecz jasna może się zdarzyć, że oglądasz naprawdę dużo filmów i z tego powodu nadal szukasz możliwości optymalizowania transferu. W takim przypadku zawsze można dopasowywać rozdzielczość w sposób optymalny do faktycznych potrzeb – czasami mniejsza rozdzielczość nadal zapewnia doskonałe doznania wizualne na ekranie smartfona, ale po prostu zużywa mniej transferu.

siec komórkowa otvarta

Dodatkowe wsparcie internetu mobilnego

Może się jednak zdarzyć, że zależy Ci na największej możliwej rozdzielczości i oglądasz sporo. W takich przypadkach zawsze możesz pomyśleć o wsparciu się internetem mobilnym. Wymieniona już kilkukrotnie sieć Otvarta zapewnia bardzo korzystne pakiety, aż do 500 GB miesięcznie. Tak duży transfer powinien zadowolić w pełni wszystkich, którzy nałogowo oglądają filmy i zarazem zależy im na najdrobniejszych szczegółach obrazu.

sieć telefonii komórkowej

Oczywiście zawsze można też postawić na nieco mniejsze pakiety. Co ciekawe, w ofertach sieci Otvarta pojawiają się opcje z 100 i 200 GB wzbogacone o dodatkowy pakiet Internet Noc, czyli bonusowe 200 GB do wykorzystania w godzinach nocnych. To bardzo ciekawe rozwiązanie. Zwłaszcza, że przecież wiele osób ogląda filmy właśnie przed snem.

Kilka słów podsumowania

Jeżeli uwielbiasz filmy oraz seriale, a jednocześnie najczęściej oglądasz je za pomocą smartfona/tableta, poszukaj oferty, która zapewni Ci łączność 5G. To bardzo istotne ze względu na szybkość tej technologii. Szybkość, która umożliwi oglądanie filmów w dużej rozdzielczości bez obawy o ewentualne opóźnienia i „przycinanie się” transmisji video.

Równolegle zadbaj o to, aby wykupiony przez Ciebie pakiet uwzględniał odpowiednio duży transfer danych – w końcu w praktyce liczy się nie tylko szybkość, ale też liczba gigabajtów do wykorzystania w ciągu miesiąca. Gdyby jednak okazała się ona niewystarczająca dla Twoich potrzeb, zawsze możesz pomyśleć o dodatkowym zamówieniu internetu mobilnego (oczywiście również 5G).