Jak dobrać MacBooka pod siebie?

Planujesz zakup swojego pierwszego MacBooka, ale nie wiesz, jaki model będzie dla Ciebie najlepszy? W poniższym artykule pomożemy Ci podjąć jak najlepszą decyzję.

Dlaczego warto wybrać MacBooka?

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy potrzebuje komputera, niezależnie od tego, czy mówimy o dziecku w szkole podstawowej, osobie po trzydziestce czy nawet osobie na emeryturze. Obecnie ciężko byłoby nam sobie wyobrazić życie bez komputera i dostępu do Internetu. Dzięki nim możemy oglądać ulubione filmy i seriale, możemy grać w gry komputerowe czy na przykład przeglądać media społecznościowe. Komputery służą nam więc zarówno do rozrywki jak i do nauki. W ostatnich latach najczęściej wybierane są laptopy, między innymi dlatego, że są po prostu poręczne. Możemy zabrać je w podróż, do szkoły czy na spotkanie biznesowe, czego nie moglibyśmy powiedzieć o komputerze stacjonarnym, który potrzebuje nieustannego podłączenia do prądu. Technologia cały czas idzie do przodu, więc laptopy w żadnym stopniu nie odstają już od komputerów stacjonarnych. Na rynku znajdziemy zarówno laptopy biznesowe, jak i te dla miłośników gamingu.

MacBooki są bezapelacyjnie najpopularniejszymi laptopami na całym świecie. Użytkownicy zwracają uwagę w głównej mierze na sam system operacyjny MacOS, który skradł serca Polaków swoim minimalizmem. Jest na tyle intuicyjny, że po kilku godzinach użytkowania będziemy się w nim czuli bardzo swobodnie. MacBook wyróżnia się na rynku laptopów swoją wydajnością, z tego też powodu bardzo często wybierany jest jako narzędzie biznesowe do pracy. 

Jaki model MacBooka będzie dla Ciebie najlepszy?

Obecnie firma Apple oferuje sprzedaż dwóch modeli MacBooków: MacBooka Air i MacBooka Pro. MacBook Air jest modelem tańszym, jednak w dalszym ciągu oferuje bardzo wiele możliwości. Samo płynne działanie systemu operacyjnego MacOS sprawia, że zdecydowanie warto się nim zainteresować. Jego wydajność stoi na bardzo wysokim poziomie, tym samym idealnie nada się na przykład do pracy biurowej. Jeżeli laptopa zamierzasz wykorzystywać do oglądania filmów, przeglądania internetu czy na przykład pisania tekstów jako copywriter – MacBook Air będzie idealną propozycją dla Ciebie! Na uwagę zasługuje również czas pracy na baterii który może przekroczyć nawet dziesięć godzin bez konieczności podłączania urządzenia do prądu. W takiej sytuacji będzie to idealny laptop dla osób, które uwielbiają podróżować. MacBook Air najczęściej posiada procesor MacBook M1.

MacBook Pro oferują najmocniejszą specyfikacje dostępną w produkcji firmy Apple. Prestiż posiadania takiego urządzenia jest z pewnością wysoki, ale to jego wydajność gra tu główne skrzypce. MacBook Pro przeznaczony jest głównie dla profesjonalistów, którzy szukają laptopa na przykład do tworzenia grafik komputerowych, obrabiania zdjęć czy montażu filmów. Takie działania i aplikacje z nimi związane dość mocno obciążają system, a z tego powodu nie każde urządzenie jest do tego przystosowane, tym bardziej w wersji podstawowej. Obecnie najnowsze modele posiadają procesor MacBook M2, który znacznie poprawia wydajność laptopa względem swojego poprzednika.

Wybierając model MacBooka, zastanów się więc najpierw, jakie będzie jego główne przeznaczenie, do jakich celów zamierzasz go wykorzystywać, a pomoże Ci to podjąć dobrą decyzje.