Microsoft Office – obowiązkowy pakiet dla szkół, firm i klientów indywidualnych

Komputer w obecnych czasach jest wyposażeniem obowiązkowym nie tylko w warunkach domowych, ale przede wszystkim pracowniczych. Urządzenie o nieograniczonych możliwościach pozwala nam korzystać z sieci internetowej, która jest współcześnie największą bazą informacji. Microsoft Office jest natomiast najpopularniejszym pakietem biurowym na świecie, przy pomocy którego każdego dnia pracownicy wielu firm mogą wykonywać swoje codzienne obowiązki.

microsoft office

Edytor tekstu, arkusze kalkulacyjne bądź tworzenie slajdów

Microsoft Office legalnie nabyć możemy w specjalistycznych sklepach z oprogramowaniem, które oferują nam bezpieczne dla naszych sprzętów produkty. Pakiet na PC zainstalowany może być wyłącznie na urządzeniach dysponujących systemem operacyjnym Windows. Natomiast Office na czas nieokreślony umieścić możemy w obrębie komputera z systemem operacyjnym Windows bądź Mac, jak i wybranym urządzeniu mobilnym. Warto zaznaczyć, iż jest to wieczysta licencja. Zdecydować się także możemy na roczną subskrypcję, opierającą się na platformie Microsoft 365.

Niewątpliwie najpopularniejszym programem do przetwarzania tekstu jest obecnie Microsoft Word. Korzystają z niego użytkownicy na całym świecie. Dostępny także w formie aplikacji, Microsoft Word pozwala nam tworzyć dokumenty na potrzeby zajęć w szkole, na uniwersytecie, w sprawach urzędowych oraz oczywiście w pracy biurowej. Nieocenionym programem jest również Microsoft Excel. Aplikacja pozwala obsługiwać arkusze kalkulacyjne, przy pomocy których możliwe jest tworzenie obliczeń i tabel danych, a tym samym późniejsze zarządzanie nimi. Microsoft PowerPoint jest programem służącym do tworzenia prezentacji. Dysponuje szablonami zaprojektowanych slajdów, ciekawych przejść, animacji bądź opcji narracji.

Innowacyjny system operacyjny

Uwagę warto jest także zwrócić w stronę najnowszego systemu operacyjnego – Microsoft Windows 11. Najważniejszym celem wprowadzonego pod koniec ubiegłego roku systemu było zagwarantowanie użytkownikom wysoce spersonalizowanych rozwiązań. Rosnące potrzeby użytkowników spowodowały, że system wzbogacony został o program Microsoft Teams, umożliwiający nawiązanie kontaktu z wieloma osobami, niezależnie od ich lokalizacji.

Oczywiście każde z proponowanego oprogramowania nabyć należy w sklepach sprawdzonych, które oferują możliwość legalnego zakupu. Rozpowszechnianie systemów operacyjnych oraz innego typu programów w sposób nielegalny wiąże się z poważnymi konsekwencjami prawnymi. Doskonałym rozwiązaniem jest zatem skorzystanie z oferty sklepu Teamnet-software, w którym znajdziemy oprogramowanie do każdego rodzaju sprzętu.