Dlaczego warto kupić biurko elektryczne?

Biurka elektryczne mogą kojarzyć Ci się z wyposażeniem korporacji IT, ale w rzeczywistości są bardzo popularne. Pojawiają się w mniejszych firmach, w pokojach graczy i w domowych wnętrzach. Elektryczna regulacja wysokości to nie tyle technologia dla leniwych, co w wielu przypadkach rozwiązanie decydujące o komforcie i wydajności pracy. Oto kilka powodów, dla których warto kupić biurko elektryczne.

Biurko elektryczne wspiera Twoje zdrowie

Skutki uboczne codziennej pracy przy niewłaściwie dopasowanym biurku odczujesz na 100%, coraz wyraźniej wraz z ilością przepracowanych lat. Problemy z koncentracją, obniżenie wydajności, pogorszenie wzroku, kłopoty z krążeniem, bóle pleców, szyi i nadgarstków o różnym nasileniu to sygnały, by przyjrzeć się ergonomii swojego stanowiska pracy w firmie lub w mieszkaniu. Biurko elektryczne posiada specjalny stelaż, który zapewnia płynną regulację blatu góra-dół, np. w zakresie  od 60 cm do 125 cm. Dzięki temu może być zawsze ergonomicznie dopasowane – zarówno do wzrostu użytkownika, jak i do charakteru wykonywanej pracy (siedzącej lub stojącej). Na każdej wysokości blat jest idealnie stabilny.

Wysokość blatu zmienisz już jednym kliknięciem

Biurko elektryczne jest o niebo prostsze w obsłudze od modelu regulowanego manualnie. Jeśli ktoś często zmienia położenie blatu, elektryczne sterowanie to must have. Wygodną i intuicyjną regulację zapewnia specjalny panel. Nowoczesne biurka elektryczne posiadają wbudowaną pamięć, pozwalając zapisać kilka najczęściej używanych ustawień. Musisz szybko przestawić się z pracy siedzącej na stojącą? Zasiadasz do biurka po innym pracowniku lub domowniku? Jedno kliknięcie na panelu i blat powraca do zapisanej przez Ciebie pozycji. Bajka!

Biurko elektryczne jest stylowym meblem

Wybierając biurko elektryczne, nie musisz się martwić, że otrzymasz wynalazek o futurystycznym wyglądzie, pasujący wyłącznie do nowoczesnej firmy IT albo pokoju gamera. Biurka elektryczne są dostępne w różnych kolorach, kształtach i rozmiarach. Dzięki temu łatwo znaleźć model pasujący do urządzanego wnętrza. Jeśli masz mocno sprecyzowane oraz/lub nietypowe oczekiwania wobec designu i wymiarów, możesz zdecydować się na biurko na wymiar, które zostanie zaprojektowane od podstaw według Twoich wymagań lub na bazie przekazanego rysunku. Opcja na wymiar pozwala doposażyć biurko w szereg dodatków (modułów) podnoszących ergonomię i komfort użytkowania oraz sprzyjających zachowaniu porządku na blacie. Do najczęściej wybieranych modułów należą oświetlenie LED, uchwyty na monitor, uchwyty na kable, listwy zasilające oraz różnego typu szuflady.

Biurko elektryczne to inwestycja na lata

Biurko elektryczne jest stosunkowo drogie, ale jego zakup warto potraktować jako dobrą inwestycję na wiele lat. Oczywiście stanie się taką inwestycją pod warunkiem, że wybierzesz model wysokiej jakości, z odpowiednimi certyfikatami, wyprodukowany przez doświadczonego producenta. Kluczowym elementem konstrukcyjnym biurka elektrycznego jest stelaż. Odpowiada on za stabilność całej konstrukcji na każdym poziomie, dlatego tak ważne jest, by był dostosowany do rozmiaru blatu. Duże biurko wymaga odpowiednio rozłożystej i solidnej podpory. Może potrzebować również zastosowania nie jednego, ale dwóch silników, co dodatkowo pozwoli przyspieszyć podnoszenie i opuszczanie blatu. Zwrócić uwagę należy także na materiały, z których wykonano blat. Powinien być on stosunkowo cienki, a jednocześnie bardzo wytrzymały oraz odporny na zarysowania i wilgoć. Uzyskanie takich właściwości zapewnia użycie np. płyty CDF.

Z biurka elektrycznego może korzystać więcej osób

Funkcja regulacji wysokości pozwala na komfortowe i bezpieczne korzystanie z jednego biurka wielu osobom. Biurko elektryczne stanowi więc doskonałe rozwiązanie dla firm z problemem wysokiej rotacji pracowników. Dzięki regulowanemu meblowi, zatrudnienie nowej osoby nie wiąże się ze zmianą umeblowania. Biurko elektryczne świetnie sprawdza się również w domach i mieszkaniach, zarówno w domowych gabinetach i strefach home office, jak również w pokojach dzieci. Bez względu na to, kto zasiądzie lub stanie przy biurku, blat znajdzie się zawsze na optymalnym poziomie, wspierając domownika w pracy, nauce lub ulubionym hobby.

Jesteśmy pewni, że dopiszesz do tej listy kolejne argumenty ZA, gdy tylko biurko elektryczne pojawi się w Twoim wnętrzu.