Darmowe fake konto Facebook

Dostałem informację, czy nie wiem jak zrobić fake konto na Facebooku, które nie zostanie zaraz usunięte. Poczytałem, sam sprawdziłem, wnioski wyciągnąłem i… Wiele osób ma fake profile na Facebooku, głównie w celu wysyłania później spamu itp. itd. ale po co inaczej byłoby fejkowe konto? Jedynie do pozorów anonimowości. Pozorów? Nigdy nie będziemy anonimowi, takie są realia.

Niektóre firmy życzą sobie kilkanaście złotych za gotowe i w pełni funkcjonalne fake konto Facebook. Nie namawiam nikogo na zakładanie fejkowych profili, nie ma to większego sensu… ale, tak czy inaczej, możemy sobie takie konto zrobić sami.

Cały wpis ma charakter informacyjny i edukacyjny.

Jak założyć fake konto na Facebooku?

Nie jest to trudne, ale aby nie zostać zablokowanym od razu, trzeba zrobić tak, aby konto wydawało się w pełni realne.

No to zaczynamy.

Krok pierwszy – rejestracja

W pierwszym kroku musimy założyć konto, zajmie nam to bardzo krótki okres czasu. Jednakże nie warto się spieszyć i wpisywać wszystkiego byle jak.

Przeglądarka w trybie prywatnym

Obowiązkową rzeczą jest włączenie w przeglądarce trybu prywatnego/incognito lub skorzystanie ze specjalnie przygotowanych tego typu przeglądarek.

Aby nie komplikować i nie instalować/ściągać dodatkowych rzeczy naciśnij w przeglądarce CTRL+SHIFT+N, otworzy to nową kartę prywatną/incognito.

Imię i nazwisko

Wpisz pełne imię (np: Stanisław, a nie Stasiek), a nazwisko postaraj się wymyślić takie, którego nie będzie posiadało google w ogromnej ilości wyników i nie będzie posiadać go znana osoba, celebryta itp.

Np: Stanisław Domucki

Hasło – wysil się i zapisz

Pamiętaj, aby hasło nie było na zasadzie „abcd1234”. Zrób hasło dłuższe i bardziej skomplikowane, aby automat nie wykrył, że ma do czynienia z botem i będzie chciał takiego użytkownika bardziej wnikliwie zweryfikować.

Zapisz sobie hasło gdzieś w notatniku.

Data urodzenia

Wpisz jakąś sensowną datę, w roczniku najlepiej 20-40 lat. Dzień i miesiąc wpisz losowy, jednakże unikaj np: 1 styczeń.

Tymczasowy e-mail

Będziemy potrzebować e-mail, który może być założony od podstaw przez nas samych, a możemy również dobrze skorzystać z tymczasowych e-maili ze stron typu:
temp-mail.org
tempail.com
10minut.xyz
mohmal.com
dropmail.me

Taki e-mail potrzebny nam jest już na samym początku w celu założenia konta. Kopiujemy wygenerowany adres e-mail i wklejamy go na stronie Facebooka, na ten e-mail zostanie wysłany kod, który trzeba będzie przepisać do FB w celu weryfikacji.

Odradzam gmail. Wyczytałem, iż konta z pocztą gmail są szybko poddawane dodatkowym weryfikacją.

Część druga – staramy się być realni

W drugiej części musimy postarać się być wiarygodni i realnie wyglądający. Ale przecież nie chcemy zdradzać siebie i swojego wyglądu… bez obaw.

Dodawanie zdjęcia

Nie bieżymy zdjęć z google, takie zdjęcia szybko są blokowane. Co powiesz na to, aby wykorzystać twarz nieistniejącej osoby? Jest to realne dzięki generatorom twarzy, które tworzy jedną twarz z kilku innych, co gwarantuje niepowtarzalność.

Taki generator to np:
thispersondoesnotexist.com

Zaskoczony/a? Możesz być każdym. Każde odświeżenie strony pokazuje inną nieistniejącą twarz. Zapisujesz takie zdjęcie i dodajesz do Facebooka pamiętając wiek oraz imię, jakie podałeś/aś wcześniej.

Wiadomo, że nie możesz dać fotografii starszej osoby jeśli podałeś/aś 20lat i zdjęcia kobiety jeśli jesteś Stanisławem. Wiem… są i tacy, ale nie chcemy dodatkowej weryfikacji.

UWAGA (dodane 24.06.2020r)
Zapisane zdjęcie jest bez rozszerzenia. Należy edytować nazwę, dodając „.jpg” np: „NowaTwarz.jpg„. Plik bez rozszerzenia stanie się grafiką.

Miejscowość

Wybierz miejscowość, w której będziesz się udzielał na grupach itp.

Szkoła/uczelnia/praca

Dodaj do swojego profilu informację (z lewej strony w przeglądarkach deskopowych) dotyczące szkoły, pracy itp. gdzie chodziłeś/aś jako wirtualny Ty, Najlepiej podaj szkołę i pracę z miasta, które podałeś wcześniej.

Dodatkowe zdjęcia

Dodaj do swojego konta fotografię, która będzie zdjęciem w tle na profilu. Pobierz jakąś grafikę najlepiej z darmowego banku zdjęć np:
pixabay.com
unsplash.com
gratisography.com

Zdjęcia i wpisy na tablicę

Dodaj 2 zdjęcia i 2 wpisy w odstępie 10 minutowym.

Zapisz się do grup

Zapisz się do 3-4 grup, które liczą dużą grupę zapisanych.

Odpocznij sobie – niech konto odpocznie

Teraz zrób sobie kawę, niech konto odpoczywa. Nie możesz wykonywać zbyt dużo akcji jednocześnie, aby nie przyciągnąć na siebie uwagi „weryfikatora kont” (tak to sobie nazwałem).

Najlepiej, aby konto poleżało nawet i kilka godzin.

Zapraszanie znajomych i akceptowanie zaproszeń

Po kilku godzinach odpoczynku konta możesz, przyjąć załóżmy 15 zaproszeń do „znajomych” najlepiej od osób, których nie widać, iż konto jest ewidentnie fejkiem.
Zaproś maksymalnie 10 osób, które piszą dużo na swojej tablicy pozdrowień dla innych, wrzucają gify itp. Unikniesz ryzyka odrzucenia i zgłoszenia Twojego zaproszenia jako spamu.

Teraz odczekujemy znów kilkanaście minut/godzin i możemy przyjąć ponownie ~15 zaproszeń i zapraszasz kogo chcesz.

Kolejne wpisy na tablicy i grupach

Możesz zacząć powoli pisać na swojej tablicy jakieś rzeczy, pozdrowienia itp. aby przyciągnąć ludzi na Twój profil. Udzielanie się i komentowanie w grupach (nie przesadnie) w sposób „zdobywający lajki” uwiarygodni twoje fejk konto.

Dodatkowa weryfikacja

Wykonywałeś/aś zbyt szybko jakieś czynności lub zbyt dużo pisałeś/aś, dlatego system chce Cię dodatkowo zweryfikować. W zdecydowanej większości facebook poprosi o numer telefonu, podajesz jakiś ze stron typu:
temp-mails.com
receive-sms-online.com
freeonlinephone.org
sms.sellaite.com

Tutaj musimy mieć szczęście, aby trafić na numer, który już nie został przez facebooka zablokowany. Możesz także iść do kiosku czy operatora po starter za 5zł. Jeden numer można wykorzystać parę razy do aktywacji różnych kont. Fakt, numer będzie zarejestrowany na Ciebie, ale i tak udostępniasz Twoje IP. Nawet ukrywając się za proxy czy VPN jest możliwość wykrycia Ciebie jeśli działasz wbrew prawu!

Facebook chce inne zdjęcia, na których jest wygenerowana wcześniej twarz… tutaj już w ruch musi pójść photoshop i przerobienie zdjęcia tak, aby twarz, która masz na profilowym, znalazła się na innej fotografii.


Pamiętaj, że cały „poradnik” jest informacyjny i ma charakter edukacyjny, aby pokazać Ci, jak działają firmy masowo sprzedające realnie wyglądające konta do facebooka.

Wytnij tło ze zdjęcia i dodaj własne (dodane 24.06.2020r)

Jeśli wybrałeś/aś już zdjęcie, które chcesz wrzucić do Fake Profilu Facebook i nie podoba Ci się tło tam znajdujące, możesz je zastąpić dowolnym innym bez umiejętności w photoshopie czy innym programie graficznym.

Zdjęcie wystarczy uploadować na stronę remove.bg za pomocą przycisku „Upload image”. Następnie na stronie wybrać opcję „Edit” (prawy górny róg zdjęcia) i z sekcji „Photo” wybrać inne tło lub dodać swoje (pamiętaj, aby najlepiej pobrać darmowe tło z np: pixabay.com) i kliknąć „Select Photo”. Tak przygotowaną grafikę należy pobrać za pomocą przycisku „Download”. Wszystko, kolejny sposób jak zrobić innych w konia…

Widzisz fake konto? Masz zaproszenia od nieznajomych?

Jeśli widzisz fejkowe konto i masz podejrzenia co do jego autentyczności, możesz takie konto zgłosić – Jak zgłosić fałszywe konto na Facebooku?

Zaproszenia od nieznajomych? Odrzuć zaproszenie, pokaże się możliwość zgłoszenia zaproszenia jako spam.