Darmowy iPhone i darmowe doładowania

Mam do rozdania 10 nowych smartfonów, które zakupiłem z „odrzutów produkcyjnych”! Są one w pełni sprawne, ale mają wady w postaci delikatnie zarysowanego rogu, koloru tylnego panelu nieznacznie odbiegającego od norm czy ledwo widoczne przebarwienia na bocznych ściankach.

Niestety firma produkująca smartfony najwyższej jakości nie chce takich „wybraków” sprzedawać klientom końcowym, dlatego mając znajomości, można je zakupić za parę złotych. Ja tak zrobiłem i zakupiłem 10 sztuk!

Wszyscy, którzy polubią komputerowapasja.pl, mają szansę na rozlosowanie jednej sztuki. Nie ma tutaj haczyków… znaczy się jest jeden.

Darmowy iPhone i darmowe doładowania

Jeden jedyny haczyk – takie losowanie, konkurs i „specjalne oferty” nie mają miejsca. To wszystko kłamstwo, wymysł i kombinowanie osób, którzy chcą Waszych polubień na fanpage/grupach w celu późniejszego ich sprzedania. Ale nie tylko, sporo osób chce od Was pieniądze za wysyłkę, kod blik itp.

Nie dajcie się nabrać na darmowe smartfony, które są rozlosowywane, bo posiadają jakieś nieznaczne wady. Nie dajcie się nabrać na zakup smartfonu w postaci opłacenia tylko za przesyłkę. Nie dajcie się nabrać… nie jestem oszustem, ale widzę, że sporo osób ma wiele pomysłów jak wyciągnąć nasze dane do kont bankowych lub po prostu okraść nas na parę złotych, które są na tyle małe, że żadnej sprawy czy zawiadomienia na policję wnosić nie będziemy.

Zgłosić – zablokować oszustów!

Oszustwa tego typu mają miejsce w wielu miejscach w sieci. Przestępcy czy oszuści często korzystają z VPN w celu ukrycia ich prawdziwego IP, nie mówiąc już o zmyślonych imionach czy nazwiskach i numerów kont bankowych założonych na pana „Mietka z monopolowego”.

Wyższą szkołą jazdy jest zakładanie strony internetowej do wyciągania danych logowań do banku z danych zgubionego przez kogoś dowodu osobistego (lub pozyskanego w inny sposób). Takie strony, głównie są założone w Państwach, na które szary użytkownik może popatrzeć na mapie i z góry pożegnać się z pieniędzmi.

Zgłaszajcie wszystko, co przypomina Wam o próbie wyłudzenia danych i ewidentnie jest oszustwem!

Przykłady oszustw

Do oszukiwania potrzebne są tzw. fake konta Facebook, konta na innych socialmediach, czy serwisach aukcyjnych, w których założenie nowego konta jest dziecinnie proste. Nawet jeśli konto zostaje zablokowane, a zdąży się nabrać kilka osób to i tak sukces.

Nie znam dokładnie sposobów, którymi posługują się oszuści, ale mają głowę na karku i sporo odwagi.

Wiem jedno, niektórzy przykładają dużo uwagi, aby uwiarygodnić przekręt. Strona nie jest widoczna publicznie, wszystkie osoby w niej będące to fake konta i komentarze napisane przez kilka dni z różnych fejkowych kont. Po jakimś czasie autor upublicznia stronę, a my widzimy kilkanaście komentarzy ucieszonych ludzi napisanych przez kilkanaście dni… mają rozmach.

darmowe doladowania do gier darmowe iphone

darmowe karty psc darmowe telefony apple

iphone za darmo wiadomosci z polski

Jest to z jednego tygodnia, jakie trafiłem przypadkowo na samym FB. Gdyby poszukać to byłoby tego dużo więcej na samym FB, nie mówiąc już o innych socialmediach czy olx itp.