HP DeskJet Plus Ink Advantage 6075 – Jaki tusz wybrać i jak dbać o drukarkę?

Drukarka marki Hewlett Packard o oznaczeniu modelowym DeskJet 6075 to wyjątkowe urządzenie, które błyskawicznie podbiło serca wielu użytkowników sprzętu do drukowania. Ten wielofunkcyjny sprzęt sprawdzi się zarówno w niewielkim biurze, jak i mieszkaniu. Charakteryzuje się on ponadprzeciętną wydajnością i świetną jakością wydruku co dla wielu osób ma ogromne znaczenie.

Tak jak w każdym atramentowym urządzeniu drukującym, także w HP DeskJet 6075 tusz pełni rolę materiału eksploatacyjnego, który jest niezbędny do wykonywania wydruków. Bez odpowiedniego tuszu niemożliwa będzie właściwa praca drukarki. Ze względu na to, że producent – Hewlett Packard ma w swojej ofercie mnóstwo różnych urządzeń korzystających z różnych rodzajów kartridży, początkujący użytkownik może mieć problem z wyborem odpowiedniego tuszu. Postanowiliśmy jednak rozwiązać ten kłopot i przygotowaliśmy odpowiedź na pytanie: jaki tusz do HP DeskJet 6075 wybrać, która znajduje się w tym artykule. Zapraszamy do lektury!

HP DeskJet 6075 – tusz zamiennik czy oryginalny?

Odpowiedź na to pytanie pozornie wydaje się prosta, jednak zanim do niej przejdziemy, warto dowiedzieć się nieco o nazewnictwie i opcjach dotyczących tuszy HP do drukarki DeskJet 6075.

We wspomnianym modelu wykorzystywane są tusze o oznaczeniach HP 653 w wersji kolorowej lub czarnej. Można się także spotkać z oznaczeniami katalogowymi: 3YM75A dla tuszu czarnego i 3YM74A dla kolorowego.

Takie oznaczenia stosuje się zarówno w przypadku tuszy oryginalnych, jak i zamienników. Służą one do tego, aby móc dopasować odpowiedni model kartridża do swojego urządzenia, ponieważ model o innym oznaczeniu będzie miał inne wymiary i elementy, więc po prostu się nie zmieści.

No dobrze, to jak to jest z tymi tuszami? Co lepsze oryginalne czy zamienniki? Otóż oryginalne tusze do HP DeskJet 6075, czyli te dostarczane przez producenta urządzenia, są poddawane rygorystycznym testom jakości i bardzo złożonym sprawdzianom, dzięki którym firma ma pewność, że wypuszcza na rynek wyrób sprawdzony i najwyższej klasy. Ponadto proces projektowania nowego kartridża trwa długo i jest bardzo drogi. Wszystko to ma realny wpływ na cenę oryginalnych tuszów do drukarek (wszystkich, nie tylko tych od HP). Takie tusze charakteryzują się doskonałą jakością wydruku i wydajnością. Czy to jednak oznacza, że zamienniki są gorsze, bo tańsze? Nie – one także przechodzą testy, jednak tylko te najważniejsze, które są niezbędne, aby mieć pewność, że produkt jest całkowicie bezpieczny i zapewnia porównywalną jakość wydruku do oryginalnych materiałów. Zmniejszenie liczby testów, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości pozwoliło jednak na znaczne zmniejszenie ceny.

Dla kogo zamienniki, a dla kogo oryginały?

Zazwyczaj na oryginały decydują się osoby, których urządzenie posiada jeszcze gwarancję. Wynika to z faktu, że wielu producentów stosuje taktykę, która sprawia, że korzystanie z zamienników powoduje utratę gwarancji. Zamienniki sprawdzą się więc wśród osób, którym na gwarancji nie zależy, a bardziej liczy się dla nich aspekt ekonomiczny.

Wszystkie produkty do drukarek znajdziesz w sklepie tuszmarkt.pl!