Szukasz słuchawek gamingowych? Sprawdź jakie kupić!

Kiedy komponujemy własne stanowisko do grania w gry, w końcu przychodzi moment, kiedy musimy zdecydować się na wybór słuchawek. Każdy, kto chociaż raz grał w gry, wie jak ważne one są. W niniejszym artykule postaram się nakreślić, jak dokonać tego wyboru oraz czym się kierować wybierając wymarzone słuchawki gamingowe.

Wygoda słuchawek – dlaczego to aż tak ważne?

Posiadanie wygodnych słuchawek to podstawa do efektywnego korzystania z nich. Każdy gracz wie, że siedząc często kilka godzin dziennie przed ulubioną strzelanką, niewygodne słuchawki byłyby udręką, a to skutecznie zniechęciłoby nas do umilania sobie czasu w ten właśnie sposób. Z tego też powodu konieczne jest, aby wybierając słuchawki gamingowe, szukać takich, które pasują kształtem do naszej głowy, nie wrzynają się. Ważnym elementem wygodnych słuchawek są różnego rodzaju pianki bądź gąbki, które sprawiają, że powierzchnia styku słuchawek z naszą głową jest miękka i dopasowana. Ważne jest, aby gąbki te znajdowały się nie tylko w górnej części słuchawek, na pałąku, ale także na nausznikach. Gąbki takie muszą być wykonane z dobrej jakości materiału, najlepiej oddychającego, gdyż po dłuższym korzystaniu ze słuchawek wykonanych z materiału złej jakości, może pojawić się problem pocenia.

Jakość dźwięku – kolejna ważna cecha

Kolejną niezwykle istotną rzeczą przy zakupie nowych słuchawek gamingowych jest jakość dźwięku, którą oferują. Rzeczą jasną jest, że dla graczy, niekoniecznie profesjonalnych, istotne jest, aby dźwięk w grze był słyszalny w sposób idealny. Poza tym ważne jest także to, aby dźwięk ten był jak najbardziej naturalny. Pomóc w tej sytuacji mogą różnego rodzaju technologie zaimplementowane w nowych słuchawkach, które w połączeniu z niesamowitym ich wygłuszeniem, sprawiają, że gracz czuje się, jakby przeniósł się do świata gry. Oczywiście słuchawki, które dostarczają takich doznań to słuchawki z górnej półki cenowej, jednak wydaje mi się, że czasem warto jest dopłacić i mieć świetny sprzęt na długie lata, niż mieć urządzenie średniej jakości, które po kilku sesjach użytkowania może wykazywać oznaki zużycia.

Ranking słuchawek gamingowych znajdziesz na https://testoria.pl/rankingi/rankingi-gaming/sluchawki-gamingowe-ranking-top-15/

Jakie inne elementy warto rozpatrzyć?

Przy wyborze słuchawek gamingowych warto zastanowić się, czy chcemy takie, które mają wbudowany mikrofon czy też wolimy słuchawki bez tej opcji. Mikrofon może okazać się pomocny, zwłaszcza kiedy gramy ze znajomymi w gry zespołowe i występuje konieczność komunikowania się z drużyną.

Inną ważną cechą, na którą trzeba zwrócić uwagę to typ słuchawek. Musimy wybrać albo słuchawki nauszne, albo douszne. Tutaj wybór to raczej kwestia własnego upodobania. Przed zakupem należy sprawdzić, w których czujemy się bardziej komfortowo.

Kolejną cechą wartą rozpatrzenia jest wybór słuchawek bezprzewodowych lub na kablu. Tutaj to także kwestia osobista. Słuchawki bezprzewodowe na pewno są wygodniejsze pod względem zakresu ruchu, a także możliwości odejścia od biurka bez konieczności ich zdejmowania. Dla wielu osób ważne są także kwestie estetyczne, które w przypadku słuchawek bezprzewodowych są znacznie większe, z uwagi na brak walającego się pod nogami kabla. Jedynym mankamentem słuchawek bezprzewodowych jest konieczność ich ładowania.